  • Image 1 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image 2 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image 3 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image 4 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image 5 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image 6 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image 7 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image thumbnail 1 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image thumbnail 2 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image thumbnail 3 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image thumbnail 4 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image thumbnail 5 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image thumbnail 6 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
  • Image thumbnail 7 of 7 of LG NANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
LGNANO80A 75" NanoCell AI 4K HDR Smart AI TV - 75NANO80A6B.AEK
4.4 out of 5 stars24 reviews
Delivery
Please select item options before Very Protect - Repair Insurance.
Item number: WRZ0K
E.A.N: 8 8 0 6 0 9 6 3 5 7 0 3 3
EXCEPTIONAL PICTURE QUALITY
SUPERB CINEMA, SPORT & GAMING
AI ENHANCED VIEWING
SMART STREAMING
  • Bluetooth: Y
  • Depth: 361 MM
  • Height: 1027 MM
  • Width: 1678 MM
  • Dongle Required: N
  • DVD: N
  • Miracast: Y
  • On Mode Power Consumption: 127
  • Resolution: UHD
  • Screen Size: 75"
  • Surround Sound: Y
  • Wifi Enabled: Y
  • LG NanoCell technology for pure colours and sharp 4K Ultra HD picture
  • Smart processor with 4K Upscaling and more
  • Smart webOS platform with advanced AI functionality plus all your favourite streaming services
  • Stylish design
  • Immersive cinema experience with Filmmaker Mode and HDR
  • 60Hz